Et ei

Saame näha, mis edasi saab. Kindlat pole midagi


Detsember ja ühes sellega kogu 2017 makstud, kohtumistega väga korras, uuel aastal uue hooga.
Oktoober ja november makstud.
August, september - makstud, kohtumistega on väga korras. Oli kokkulepe, et suve jooksul on kaks pikka nädalat laps isa juures (ei pea järjest olema) - nii saigi.
Mai, juuni - makstud. Juuni summa väiksem, kuna ühe nädala juunist elab laps isa juures. Kohtumiste graafikuga on ka korras. Üldiselt, kui ma ei kirjuta, siis ilmsesti ongi kõik korras, kui on probleeme, siis ikka kirjutan.
Aprill, märts - makstud. Mõõdukas osa märtsi elatisest läks lapse uue tõuksi osamaksuks (isa maksis teise poole). Kohtumistega on korras.
Veebruar - makstud. Lisaks tegeles isa Putuka sünnipäevapeo sõidushoidmisega.
Jaanuaris on kaks nädalavahetus isaga oldud, kolmas tulekul. Veebruari jääb vastukaaluks üks nädalavahetus.
Jaanuar - makstud. 
2017
------------------
Detsember - makstud. Regress, seekord toodi raha jälle sulas. Aga vähemalt toodi. Siiski, huvitav, kas T ise ei taipa, et pangaülekanne on dokumenteeritav ja see dokument on hiljem taasesitatav, aga sularaha andmine ei ole? Ja et ta põhimõtteliselt lihtsalt loodab, et mina jäängi selles asjas ausat mängu mängima.  Selline... parema sõna puudumisel, ütleme jälle, et usaldus minu suhtes, on lihtsalt liigutav, samas ikkagi kohutavalt närvesööv.
November - makstud. Sedakorda tuli T 21. sajandisse ja tegi ülekande. Progress!
Oktoober - makstud.
Septembri elatis on makstud, kohtumisi veel toimunud ei ole, aga järel ongi ainult veel kaks nädalavahetust. Saame näha.
Mineviku patte on raske andestada ja veel raskem unustada. Keegi pole pealegi palunud ka.
Juuli ja august on täitsa oki doki, laps oli kaks nädalat isa juures, elatis makstud (isa juures viibimise aja võrra odavamalt) ja rahu maa peal. Isa on käinud lapsega kaks korda nõustaja juures (mina muidugi ei tea, millest nad seal rääkisid) ja minuga kah vist kaks korda nõustaja juures (ei olnud väga sõbralik, aga vähemalt toimus).

Märts, aprill, mai, juuni - elatis on ilusti makstud. Kuna see laekub praegu kellavärgi korrapärasusega, on minu jaoks OK, et see jääb hetkel 35 eurot allapoole kehtestatud miinimumi. Omal ajal sai seda tõstetud just põhjusel, et kiputi aastas mitme kuu eest võlgu jääma - suurema elatise korral sai midagi kõrvale panna mustadeks päevadeks.
Kohtumistega on kah okei. Aga süües kasvab isu. Nüüd ma tahan, et T lapsega sisuliselt tegeleks ka - käiks nõustaja juures (tulemus oli kahtlane) ja koolis perepäeval (tehtud).

Veebruari
seisuga on kõik elatised ilusti makstud, lapsega kohtumistega on ka hästi, isegi väga hästi. Kui kirjas poleks, siis ei mäletakski aega, mil oli halvasti. Kõige selle eest võlgnen ma tänu mitte T-le vaid hoopis ühele teisele inimesele, kes on suutnud teda seni joonel hoida.
2016
-------------------------------------------------------
August, september, oktoober makstud, lapsega on kohtutud hektiliselt ja ütleme, alates suvest umbes kolmveerand sellest ajaraafikust, mis sai kunagi kokku lepitud. Aga parem vares peos, kui kurg katusel. Eijjahh?

Juuli elatis on makstud, lisaks laekus 10.juulil minu arvele viimane elatise võla osa. Laps oli juulis 2 nädalavahetust isa juures.

Juuni elatise maksis ära, laps oli juunis 2 täis nädalat isa juures.

Maikuu elatise maksis sulas ära, lisaks laekus kohtutäiturilt vana võla osa. Elatise võlg on seega praktiliselt makstud.
Kohtumiste ja kasvatuses osalemise osas ei viitsi ma lihtsalt enam iriseda, aga isegi selle suhtes lubati, et nüüd, sel suvel võtab isa lapse kaks korda kaheks nädalaks enda juurde.

Aprilli elatise maksis sulas ära 180.
Märtsis maksis T 180 eurot ära.
Putukas oli isaga märtsi kaks viimast nädalavahetust ja ühe aprilli nädalavahetuse.
Vana elatisevõlga pole ta rohkem maksnud, ei täituri kaudu ega otse.

2015

Detsembri eest laekus elatis jaanuaris 150 (tüdinesin puuduoleva 30 euro ootamisest ära ja palusin, et isake tooks väljamaal käies lapsele midagi huvitavat kaasa. Tõi ka.). Lisaks laekus jaanuaris täituri kaudu vana võla osamakse.
Kahjuks ei kasseeri see täitur jooksvat elatist ega arvesta seda ka jooksvalt võlasummale lisaks vaid kratsib ainult vana võlasummat, mille kohta on tehtud kindlas summas avaldus. Kui vana võlasumma piires on tekkinud uus võlg (ja kuna T-l ilmselgelt ei jätku raha korraga nii võla osa kui ka jooksva elatise maksmiseks, siis see nii ka läheb) siis tuleb uue võlasumma kohta teha eraldi avaldus, kui vana summa on makstud.
Düüd.

ERALDI VAHEMÄRKUSENA pean mainima, et kuigi aastast 2015 on miinimumelatise määraks 195 eurot, on T-lt tema lapsele sisse nõutud summa jätkuvalt 180 eurot, kuna ma ei sidunud seda küsides miinimumelatise määraga vaid panin kindla summa. Kui T nüüd edaspidi käituks nagu normaalne lapsevanem ja kui vahe miinimumi ja tegeliku vahel liiga suureks ei kasva, siis ma ei pea tingimata vajalikuks seda tõsta. Aga... see sõltub temast.

2014

Sügis 
 pole nagu eriti põhjust kohtumiste pärast nuriseda. Septembris ja oktoobris maksis elatise sulas. Suvi jäi ikka veel võlga. 

Olengi unustanud siia sissekandeid teha. Maikuus kohtusid Putukas ja T kahel nädalavahetusel. Juunis ja juulis kohtumisi samahästi kui ei toimunud - või toimus kahe kuu peale ainult üks. Täpselt ei mäleta. Augustis kohtus kahel nädalavahetusel (või selle ekvivalendil), septembris ühel. Praeguseks pole T kolm kuud (mai, juuli, august) üldse mitte sentigi elatist maksnud. 

Aprilli esimese nädalavahetuse oli Putukas isa juures. Märtsi elatis laekus 11.04.2014. 

Märts: Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis oli Putukas märtsis ühe nädalavahetuse isaga, nii, et isa võttis ta laupäeva hommikul kodust. Paar korda on lihtsalt ndlvh ühel päeval lapsega mõneks tunniks väljas käinud. Märtsi elatise maksis T sulas. Täitur suhtleb tööandjaga. Praegu on juba aprill. 

Veebruaris oli Putuk riigipühade nädalavahe isaga. Elatis laekub normaalselt, natukene tilgub ka võla osa.

Nii jaanuaris kui veebruaris käidi mõnel muul nädalavahetustel mõneks tunniks koos väljas. Viimat 28 veebruari õhtul Loodusmuuseumis ämblikke vaatamas.

Jaanuaris oli Putukas ühe nädalavahetuse isaga.

2013

Detsembris oli Putukas isa juures jõulude ajal ühe päeva
ja ühel nädalavahetusel enne seda. Elatis laekus seekord veidi üle kohtuga mõistetud summa, mis tähendab, et halleluuja, võlga hakkab ka vähemaks tiksuma. 

Novembris oli Putukas isa juures ühel nädalavahetusel. Käisid Robotexil. 
Elatis laekus novembri eest peaaegu kohtuga välja mõistetud summas- 20 eurot ainult vähem.
Suvega tekkinud võlast ei ole ikka veel sentigi ära makstud.

Oktoobris oli Putukas isa juures üks kord. 
Elatisest maksis jälle ainult kaks kolmandikku
Suvist võlga pole makstud, tagasiulatuvast võlast ei maksa rääkidagi.

Septembris oli laps isa juures ühe nädalavahetuse. Elatist maksis isa ühe korra ja osaliselt. Tõi küttepuid arvestuslikult umbes 150 euro eest, mis läheb elatise võlast maha.

Augustis Tanel lapsega rohkem ei kohtunud. Elatis juuli ja augusti eest on jätkuvalt maksmata, juuni eest makstud vaid osaliselt, lisandub see võlg, mis tekkis elatise summa tõstmisega.

Augusti esimesel nädalavahetusel oli Putukas isaga. Üllatuslikult. Ju siis oli T-l vaja kellelegi oma isalikkusega muljet avaldada.

Juulikuus isa lapsega ei kohtunud. Ikka omal valikul, nagu alati. Juuli viimasel nädalavahetusel käis Putukas isa õe sünnipäeval, vanaema-vanaisa viisid-tõid, isa sellel üritusel ei osalenud.  Juuli elatis on praegu, seisuga 30 juuli, maksmata, juuni elatis on makstud vaid osaliselt.
Juunikuus isa lapsega ei kohtunud. 
4-5 mai oli Putukas isa juures. Maikuus asi sellega piirdus.

Kuna T ei reageerinud kohtu kirjadele, mõisteti kohtu poolt elatis välja tagaseljaotsusega. Tean aga, et kätte ta need kirjad sai.

Aprillis ei olnud ainsatki nädalavahetust
Märtsis oli ühe nädalavahetuse 
Veebruaris kaks.
- Andsin sisse elatise tõstmise avalduse 180 EUR-ini. 
Jaanuari ei mäleta, aga üle kahe kindlasti ei olnud. Tõenäoliselt oli vähem. 

2012 

eest jäi isa lapsele võlgu 11 nädalavahetust; lisaks jäi isa poolt täielikult ära varasemast kokku lepitud kord, et isa võtab lapse igal suvel üheks kuuks enda juurde.
- Minu ja isa ammuse kokkuleppe kohaselt pidin ma elatise küsimisel piirduma kehtiva miinimumiga juhul, kui isa kohtub lapsega korrapäraselt kaks nädalavahetust kuus ja võtab suveks enda juurde. Kuna isa oma lubadusi ei pidanud, otsustasin nüüdsest nõuda miinimumist suurema summa - 180 EUR.

2011 

jäi isa lapsele võlgu 4 nädalavahetust ja suvel oli laps tema juures ainult kaks nädalat; loomulikult sai isa nende nädalate eest elatise tagasi.

2010 

jäi isa lapsele võlgu umbes 3-5 nädalavahetust ja laps oli tema juures suvel 2 nädalat; elatist ma selle aja eest ei küsinud.

2009 

eest jäi isa lapsele võlgu 3-4 nädalavahetust ja laps oli suvel kuu aega isa juures. Elatist selle aja eest ma ei küsinud.

Kommentaare ei ole: