Blogispikrid

Paljud blogijad ei tea, mis võimalusi Blogger veel annab, peale disaini muutmise ja postituste kujundamise võimaluste. Olgu siin toodud paar näpunäidet:

Sa saad ühe ja sama kasutajatunnusega luua mitu erinevat blogi. Näiteks eri teemadel või erineva privaatsusastmega blogid. Juba blogi luues saad ära määrata, kas seda näevad kõik, ainult kutsutud isikud või ainult sina, kas see on leitav google otsinguga või ei ole ja kas see blogi on näha sinu bloggeri profiili juures või mitte. Kelmikas, mis? Uue blogi loomise nupp on kohe üleval vasakul. Nagu näha, on minul blogisid - enda loodud, või neid, millega ma liitunud olen - palju. Dashboard võimaldab neid kenasti hallata. Dashboardi nimekirjas selle blogi nimele klõpsates, mida muuta tahad, jõuad leheküljele Overview:
Üks tore asi on võimalus lisada blogile mõni lehekülg.
Ülevalt kolmas nupp.

Algselt asub nimekirjas Pages vaid üks lehekülg - Kodu. Seda sa ära kustutada ei saa. 
Sellele uusi lehekülgi lisada saad vastavast nupust ülevalt. Vajutades nuppu Lisa uus lehekülg avaneb sulle kaks võimalust - Blank page või Web address. Esimesel juhul lisandub uus lk sinu enda blogisse ja täitma pead seda ise. Teisel juhul võid sellesse sakki panna lihtsalt mõne olemasoleva veebilehe aadressi ja midagi muud su käest ei tahetagi. Lisaks saad ära määrata,kuidas uusi lehekülgi blogis näidatakse - kas sakkidena üleval või nimekirjana külje peal

Muudest võimalustest: sa saad luua ka blogi mitme inimese peale, nt lood blogi ja lisad sinna uusi autoreid. Uute autorite puhul saad määrata, kes neist omab admin-õigusi ja kes lihtsalt kirjutamisõigusi. Kirjutamisõigusega autorid saavad muuta ja luua vaid omi postitusi, adminni õigustega autorid saavad opereerida kogu blogiga. Selle võimaluse leiad menüüst kõige alumisest jaotusest - Settings - selle alt Basic ja selle alt Add authors

Mobiiliga blogimisest:

Mobiiliga blogimiseks pole tegelikult vaja oma mobiilinumbrit bloggerisse munsterdada. Kui sul on nuti- või ka poolnutitelefon, siis saad sa sellega ju e-maile saata ja vastu võtta ja kui sul on seejuures ka mobiilne internet, siis on meiliblogimine oluliselt odavam kui mms-i saatnine. Loomulikult peab sul selle tarbeks olema kõigepealt oma nutitelefoni sisse seadistatud mõni meiliaccount ehk postkast.

Niisiis, mobiilseks blogimiseks mine võta oma blogis lahti Settings - Mobile_and_email - Email. Määra ära bloggerisse postitamise emailiaadress (selle esimene ots). Vali, kas meiliga saadetud postitus jõuab bloggerisse üles kohe, või läheb mustanditesse (drafts) Viimasel juhul pead sa arvutisse pääsedes postitust kõigepealt avaldma. Esimesel juhul võivad piinlikud vead ilma kontrollita üles minna, samas ei ole arvutisse pääsemine eriti vajalik ja uudiseid saab postitada jooksvalt. NB! Emaili seadete kohal asuv valik Mobile ei puuduta praegust teemat absoluutselt!

Nüüd salvesta seesama blogisse postitamise meiliaadress, mille sa enne ise genereerisid, endale nutitelefoni  kontaktidesse sobiva nimega - näiteks Minu Blogi - ja edaspidi saad sa midagi huvitavat nähes-pildistades, vms selle kohe enda blogisse emailida. NB! Meiliga, mitte sõnumiga!

Statistika ja otsingumärksõnad

Statistika leiad loomulikult Dashboardi rubriigist Stats. Otsingumärksõnad, millega sinu blogisse on jõutud, asuvad (vt pilti) alajaotuses Traffic sources - Search Keywords (pildil kõige all). Paremalt ülemiselt horisontaalselt ribalt saab valida ka ajavahemiku, mille jooksul päringuid on tehtud.
Selleks, et otsingumärksõnu üldse näha, peab sinu blogi olema otsingumootoritele lubatud. Lubamine on tavaliselt vaikimisi juba avatud, kui tahad seda ära keelata, mine Dashboard -> Settings -> Basic -> Privacy -> Edit ja vali kas Yes või No vastus küsimusele Let search engines find your blog? 

Kommentaare ei ole: