esmaspäev, veebruar 12, 2018

Õu kui õudne

Ma ütlesin teile, et sõiduõpe on õudne? On jah. Ma olen küll vist kõige keskealisem ja memmem sellel teooriakursusel, ja arvestades minu senist tahtlikku (ma-ei-taha-sellest-asjast-midagi-teada) võhiklikkust autojuhtimise kaunis kunstis, on loogiline, et ma olen tunnis vait, mitte ei plagise, nagu mul mõnel teisel kursusel kombeks oleks. Aga ka kahemeetrised piimahabemeist nolgid tagapingis kuulavad sõiduõpetajat aupaklikus tardumuses. Võib-olla on neil ka õudne.
Ainuke, kes õpetaja küsimuste peale (vastik liiklusolukord-küsimus-ootav paus) reageerib, on üks ümarapoolne noor naine teise pingirea esimeses pingis, kes on varem korra juba teooriakoolitusel käinud.

Muidugi õnnestus mul tänases tunnis (esimeses pingis otse projektori kõrval istudes) ka paaril korral tukastada. Õpetajal on rahulik sugestiivne meeshääl, ilma suuremate kõikumiste ja paisutusteta, no umbes nagu eesti rahvalaul, ja kuigi teemad olid ärevad (fakk, kas te tahate öelda, et need urrima eesõigused peavad mul TEGELIKUS LIIKLUSES pidevalt selged ja arusaadavad olema või?) läks mul silm plumpsti kinni ja avanes juba järgmise teema peal, milleks oli, näiteks, ringristmik või midagi. 
Aga ma vähemalt üritan. 

5 kommentaari:

Lendav ütles ...

Kui mina veel noor olin ja autokoolis käisin, oli seal kursusel päris mitu keskealist inimest. Lausa naist. Nimelt minu kunagine klassijuhataja, kunstiõpetaja ja ajalooõpetaja ka. Kõik olid küll alla 50 veel, aga üle 40 kindlasti. Ja sõidavad siiamaani nagu kulda. Tol ajal oli sõiduõpe muidugi 1000x lihtsam, ohohooo jajah.

Rents ütles ...

Esiteks hakkab peas olema. Teiseks on asjad, mis on igas riigis erinevad (tegelikult küll mitte, näiteks on reegel, et ringile minnes pead sa teed andma ainult siis, kui seal on vastav märk, Eestis lihtsalt ei ole mitte ühtki ilma selle märgita ringi, sest me oleme nii otsustanud, teistes riikides aga võib olukord vastupidine olla) - ja sa näed ringile lähenedes (mis sunnib sind nagunii hoogu maha võtma), kas ringil olijad võtavad sind nähes hoo maha või mitte. Eestis ei võta (sest ei peagi võtma), nii et ilmselgelt siis ootad oma korda. Jne, tglt pole üldse nii hirmus.

Ainus kord, kus ma oleksin peaaegu püksid täis lasknud, oli Austraalias autoroolis. Hakkasin esimese hooga karjuma ja jäin seisma, kui teist autot nägin. :D Ma TEADSIN küll, et seal on liiklus teisipidi, aga kui sa päriselt esimest korda sõitma hakkad "valet pidi" ja näed, et keegi sõidab sulle SINU REAS vastu, on see nii kohutavalt hirmus, mulle küll oli. Ma ei saa aru inimestest, kes võtavad lihtsalt teadmiseks ja hakkavadki hooga teisipidi sõitma. Inglismaal bussis istudes oli ka alguses ikka hirmsavõitu.

algusestpeale ütles ...

Mulle on juba rattasõit Inglismaa tänavatel karm väljakutse, nii et autojuhtimisest parem ei unistagi. Kellel on loomulik anne, see muidugi orienteerub kiirelt ümber ja saab siin liikluses väga hästi hakkama, nt minu vanem poig.
Eile marssisin lennujaamas tablood kontrollimata väravasse ja alles hiljem tuli meelde, et ups! et peaks nagu enne dokumentide esitamist veenduma, et õige koht. Selline hajameelsusehunnik autoroolis, ei, parem mitte! Ja kui Sa nüüd kirjeldasin, kui uinutavalt teooriatund mõjub, siis ma isegi ei mõtle ka rohkem, et äkki peaks ja teised ju saavad kõik hakkama ja ikka vajaks oleks. Kuigi unetuse vastu võiks ju abi olla ;)

mustkaaren ütles ...

Vilumus tekib tagumiktundidega. Jõudu ja kylma kõhtu!

Morgie ütles ...

Unetuse vastu aitab teooria.ee