reede, jaanuar 05, 2018

Nutiajastu ema

Mõni kümmekond või rohkem aastat noorem inimene võib nüüd vaadata, et ena dinosaurus siin kobiseb, aga.
Kõigist aastavahetuse kokkuvõtetest ei viitsi ma ise teha muud kui vastata küsimusele:
"Mida sa tegid 2017. aastal esimest korda elus?"

Minu vastused on seotud e-tarbimisega. Sõitsin Uber-iga, sh tegin ühe töösõidu, salvestasin kviitungi ja see maksti mulle kinni; teiseks broneerisin Booking.com kaudu majutuspaiga ja kolmandaks käisin esimest korda elus ainukese vastutava täiskasvanuna, kes kogu reisi ise Organiseeris, koos lapsega välismaal. (Jah, Soome on ka välismaa!) Väiksematest asjadest proovisin ka Nextbike äppi ja rattalaenutust ja käisin selle hirmsa rattakobakaga Nunne tänava alguses (aga vanalinna läbiva eepilise mu-na-ki-vi-tee-rei-si lõpus) valusalt käntsa. Ostsin Hesburgeri äpi kaudu suvel miskise soodukaga eine kogu kambale ja sain endale lõpuks tehtud PayPal-i konto. Ja Netflixi tegi aasta lõpus ära, makstes sellesama PP kontoga. Ega seal  Eestis küll suurt vaadata ei ole, Stranger Things ning Cosmos on läbi vändatud ja. Putukat huvitab sealt White Rabbit Project.

Prillid tegin ka esimest korda elus.

Vot nii. Piiks-piiks ja raha läheb.
Ainult ma ei leia mitte kusagilt sellist äppi, mille kaudu endale autojuhikursused kokku panna. Kas ma pean kontorisse kohale minema ja inimestega suhtlema või? Olge normaalsed!

Nüüd oli mul Olukord:
Koolivaheaeg+Laps+Töö.
Laps läks arvutiga sõbra juurde ja enne endale kodus süüa ei teinud. Sõbra vanemaid ka kodus ei ole. Tõmbasin endale Wolt-i äpi, tellisin pitsa sõbra aadressile, panin märkustesse, et laps võtab vastu ja lapse telefon ja tegin tööd edasi. Mingil hetkel vaatasin, et Wolt näitab tellimuse koha peal rohelist linnukest.  Helistasin lapsele - kuidas pitsa oli? "Aa, see pitsa? Hea oli! Tsau!" (Mis MÕTTES on toidu koju tellimisega või suisa toidu ostmisega ÜLDSE nii VÄHE probleeme, tänapäeva jõnglased EI TEAGI, kuidas meie omal ajal kärbatanud porgandite ja sinise kana järel sabades seisime, MIS MÕTTES???)

Nüüd ma ei teagi, kas pidada seda võõrandumiseks või progressiks. Mis sina arvad, kallis lugeja?

Jagame promokoode ka, kui juba - nende koodidega peaks teoreetiliselt olema nii, et kui endale kontot tehes ja enne esimest tellimust/sõitu neid kasutad, siis saame mõlemad boonust. Vist. Teoreetiliselt. Endal pole mul õnnestunud ühtegi kellegi teise sooduskoodi kasutada, sest kogu aeg on nii tuline kiire taga olnud et pole kontot tehes kellegi koode üles leidnud. Või olen valest kohast otsinud.

Minu Wolt-i promokood: 98FM
Minu Uberi liitumiskood: r2xl8b
Booking Com liitumiskood: k0rt8594

7 kommentaari:

algusestpeale ütles ...

Progress, selge see! Vanal ajal oleksid pidanud ise kõigepealt pitsa valmis küpsetama (kuigi siis vist ei teatudki, misasi pitsa on, järelikult oleksid lihtsalt kuskilt lihapirukaid ostnud) ja siis taksoga või koguni linnaliinibussiga kohale sõitma, et see külas olevale järeltulijale pidulikult üle anda. Pluss oli muidugi, et nõuka-ajal võis isiklikke asju töö ajal vabalt ajada ja keegi poleks pahaks pannud, kui su lõuna oleks 1 tunni asemel 3 olnud.

Ma pole selle peale tulnud, et lastele toitu koju tellida :) Siin riigis muidugi satuksin ma niisuguse teo eest kohe lastekaitse orbiidile, sest alla 12-aastane laps ei tohiks omapead kodus olla, rääkimata pitsamehele ukse avamisest.

Morgie ütles ...

Aga 12 a juba tohib? Või on seal ka mingid piirangud?
Eestis on veel paljudes asjades see punkt, et veel võib ja juba on võimalik, aga ära muretse, küll siin ka varsti ära keelatakse. Maksusüsteem juba keerati peppu.

Morgie ütles ...

Tegelikult muidugi oleks lapsuke ise võinud poodi pitsa järele minna, aga ta unustas rahakoti koju.

mustkaaren ütles ...

Meil orjanduslikus Lõunas peavad pitsanälginud lapsed ise selle pitsa valmis tegema. Teevad kah. (Need 2 keskmist) sellest, mitmekesi ja kuidas nad kodus peavad olema, ma tsivilisatsiooni kuuldes ei räägi.

algusestpeale ütles ...

12-aastaselt ei või kindlasti veel öösel üksinda kodus olla, seda lubatakse alles 14-aastasele. Ja 10-aastane võib vanema kirjaliku loaga ise koolist koju tulla, enne seda vanust PEAB lapsele ise kooli järgi minema, kui ei taha just lastekaitsetöötajatega rinda pistma hakata. Pmst ma saaksin täpselt 12 kuu pärast ka siin lõpuks täiskohaga tööle minna, sest siis saab Inglike 12 ja võib peale kooli täiesti omapead kodus olla.
Eestis õnneks pole piisavalt lastekaitsetöötajaid ja lastekodusid, et kõikidelt töötavatelt vanematelt lapsed ära võtta. No kes saab endale lubada 12 aastat kodus passida, kuna laps tuleb päeval koolist ja kodus võib ju eiteamis juhtuda, seega peab silma peal hoidma.

Morgie ütles ...

Ah ööseks ei jätaks mina ka 12-aastast üksi koju, aga no päeval ikka ju võib ja pitsakullerilt pitsa vastu võtta...

Lendav ütles ...

Ma läksin tööle, kus olid ööpäevased vahetused, kui Lagle oli veel 10-aastane. Kaur juba 12. Mingi ime läbi on nad nüüd täisealised ja elus kah veel. Pitsat ma neile ka ei tellinud, ise pidid kuidagi hakkama saama, kui just vanaema päeval piimasuppi tegemas ei käinud :)