teisipäev, jaanuar 02, 2018

Imelik lugu

Ma tegin sellise veidra asja, et andsin Rentsi blogi sabas suhtenõu ja nüüd on mul imelik olla.

Üldiselt muidugi suhtenõu ei peaks andma inimene (st mina), kes alles mitu kuud pärast teise pikaajalise suhte lõppu õppis ekspartnerile ütlema: "Ma põhimõtteliselt ei laena sulle raha".  Ja kelle käsilolev suhe püsib oletatavasti tänu sellele, et me ei ela koos ja saame üksteisest päris pikalt närve puhata. (Aga olgem ausad, Viidik ikkagi on ka.. Ta ongi päriselt ka nii tugev mees, et "suudab isegi koristada")

Ma võin ainult öelda, et minu kogemuste põhjal ei ole kommunikatsiooniprobleemide lahendamiseks head järgmised tööriistad:
1. Retrospektiivne tänitamine laadis "miks sa seda tegid/ei teinud?"
2. Sarkastilised isiklikud märkused
3. Ignoreerimine

Seda nimekirja vaadates tuleb tõdeda, et neid kasulikke tööriistu nagu põlegi õieti. Et nagu polegi eriti midagi teha. Asjad kas loksuvad paika või ei loksu. Ja kui loksuvad paika, siis võivad ka millalgi paigast ära loksuda. Milleks siis üldse muretseda?

Või nagu mulle vastati, kui ma põdesin suhkrunäitusele välja läinud esemete/toodete turvalisuse pärast: "Tegeleme nende probleemidega siis, kui need probleemid üles kerkivad". Tõsi, visa lobitöö tulemusena eemaldati vähemalt alkoholipudelitest alkohol ja asendati süütumate vedelikega, sest ennast näituse eksponaatidest umbe tõmmanud lapsukese eest võib siiski vastutavaks teha näituse tegijad.

Tulge näitusele, mis te niisama passite! Näete, kuidas ma ainevahetuse multikas soolisi stereotüüpe tsementeerisin ja puha. Õu, ajaloo multikas on ka tore, seesama naissoost mittehumanoidne jubin on seal rõhutute rollis.

7 kommentaari:

algusestpeale ütles ...

Suhetes on sageli kaasas kolmas osapool nimega "emotsioonid", mis ei lase asju nii hästi klaarida, kui tarkades raamatutes õpetatakse. Järeldus:
enne klaarida oma emotsioonid ja siis asuda suhete kallale. Mina muidugi olen ainult teoorias tugev, kuna justnimelt emotsioonide haldamine käib sageli üle jõu. Ise ka imestan vahel, et juba 18 aastat ikka seesama hr Abikaasa, aga ju see siis on lihtsalt armastus või miski ;)

Morgie ütles ...

Novot, nagu ütles Toots, Joosep - see oli teooria, aga nüüd tuleb praktika.

notsu ütles ...

just arutasin eile Taliesiniga, et äkki on A. ja minu suhte saladus meie Koidu ja Hämariku päevarežiim. Eriti arvestades, et me oleme mõlemad pea kogu aeg kodus.

Morgie ütles ...

Eksole. Sellisel juhul enam ei riskigi elurütmi väga muuta - äkki läheb miski selle peale rikki.

mustkaaren ütles ...

Mul on selline koolitus, et - kui ei ole tappev, siis pole õige probleem. :/ eks see ole see eluaegse ravumitevõtja rahu ja nirvaana.

Rents ütles ...

Need kolm nõuannet on täiega head, aga no need emotsioonid. Nüüdseks olen jõudnud nii kaugele, et ma suudan ENAMASTI täitsa ise ja ausalt öelda, et "Ma praegu lihtsalt pahurdan, ma saan aru, et päriselt pole ehk nii väga põhjustki, lase mul pool tunnikest rahulikult omaette pahurdada ja siis ma tulen ja olen sinuga jälle tore." Ja siis saab juba rahulikult asju arutada (ja vahel pole vajadustki).

Aga hoopis teisel teemal - avastasin just ühe iidse kommentaari sinult, kus sa räägid sellistest asjadest, nagu teraapiline vingumine, preventiivne, kognitsiooni toetav jne. Peaks laskma sul hoopis üldise vingututvustuse postituse teha.

Morgie ütles ...

Teooria ja praktika, needap need kaks eri asja üldiselt on.
Oeh.